Šalvia lekárska - Salvia officinalis

19.02.2014 20:57

Veľmi známou a obľúbenou nielen u nás na Slovensku, ale aj vo svete je ďalšia bylinka, ktorú si predstavíme, šalvia lekárska. Má mnohoraké využitie.
Pomáha pri problémoch dýchacích ciest, a to buď vo forme čaju alebo kloktadla. Odvar zo šalvie môžeme použiť aj na zapálené miesta. Taktiež, lieči aj tráviacu sústavu. Napomáha pri liečení čriev, pri vredoch žalúdka. Je vhodná aj pre diabetikov, vďaka svojej schopnosti znižovať hladinu cukru. Je dobrá na potlačenie potenia. Zistilo sa, že obsahuje látky fytoestrogény, ktoré podporujú činnosť pohlavných žliaz, a tým vedú k plodnosti žien. Túto ich vlastnosť je možné využiť aj pri silných menštruačných kŕčoch. V mnohých kultúrach sa traduje, že šalvia dokáže v starobe oživiť zlyhávajúcu pamäť. Okrem týchto mnohých liečebných účinkov, má šalvia aj výraznú chuť. To môžete využiť v kuchyni. Slúži ako dochucovadlo k mäsu, rybám, pečeným zemiakom. Výborné je aj bylinkové maslo či nátierky. Nemusíte ju však iba konzumovať. Je vhodná aj na vysušenie, ako dekorácia do bytu či do kytíc.

Ak sa Vás táto bylinka oslovila, márne ju budete hľadať na lúkach. Voľne rastie iba v južnej Európe. Tu u nás je potrebné si ju vypestovať. Potrebuje teplé, suché miesto s vápenitou pôdou bohatou na živiny. Jej listy a vňať je možné zbierať pred kvitnutím alebo v kvete, ale až v druhom roku vegetácie. Prvý zber koncom mája, a potom možno ešte raz až dvakrát počas leta za suchého počasia.